Najczęściej zadawane pytania


Od wtorku do piątku w godz. 11.00-16.00, sobota-niedziela w godz. 10.00-13.00. Wejście poza godzinami otwarcia jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji. Nieczynne: 1 stycznia, Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, 1 listopada, 11 listopada, 31 grudnia.

Zwiedzanie indywidualne nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, choć warto ją zrobić by nie czekać na wejście. Rezerwację zalecamy większym grupom (od 10 os.). Rezerwację najlepiej zrobić mailem:
kontakt@piwnicakata.pl.

Około 15-20 minut.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zwiedzających jednorazowo może wejść maksymalnie 25 osób.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do 18 roku życia, studentom, emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia.

Wejście bezpłatne przysługuje dzieciom do 3 roku życia, opiekunom grup, pilotom wycieczek i przewodnikom turystycznym.

Prosimy przybyć o wyznaczonej godzinie rezerwacji.

Obiekt znajduje się w podziemiach (brak windy i podjazdu) i nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Tak. Psy muszą posiadać kaganiec.

Tak.

Piwnicę Kata możesz zobaczyć z przewodnikiem lub z katem , który w zabawny sposób opowie o dawnej roli kata i narzędziach tortur. Jest to dodatkowa płatna opcja. Koszt przewodnika w jęz. polskim wynosi 100 PLN w jęz. polskim. Koszt kata to 200 PLN. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Czas zwiedzania: ok. 20 minut. Jednorazowo grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 25 os. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (kontakt@piwnicakata.pl, tel. 539 909 790).

W języku polskim.

Parking płatny dla aut osobowych znajduje się na Placu Katedralnym, 50 metrów od Piwnicy Kata. Można również zaparkować na sąsiednich ulicach (strefa płatnego parkowania).

Autokary turystyczne mają do dyspozycji przystanek do wsiadania/wysiadania zlokalizowany przy ul. Królewskiej (50 metrów od Piwnicy Kata). Parkingi dla autokarów znajdują się na placu Zamkowym (550 metrów od Piwnicy Kata) i na parkingu przy Al. Unii Lubelskiej (700 metrów od Piwnicy Kata).

Przystanek komunikacji miejskiej znajduje się 50 metrów od Piwnicy Kata. Kursują tu trolejbusy nr 156, 160, 950 oraz autobusy 1, 5, 6, 17, 22, 23, 24, 39, 52.

Nie ma.

Nie ma.

Tak, prowadzimy małe stoisko z pamiątkami.

Tak.

Tak. Na Starym Mieście, gdzie się mieścimy, jest bardzo dużo restauracji, kawiarni i pubów.

Uwaga! Niektóre narzędzia tortur mają ostre zakończenia – prosimy o ostrożność. W Piwnicy Kata są schody i podesty – prosimy o uwagę.